Užduotys WHILE

Nežinomų kartojimų skaičiaus ciklas WHILE

1. Duoti du natūralieji skaičiai: ir n. Sudarykite programą, kuri apskaičiuotų skaičių bendrą mažiausią kartotinį. Pvz.: = 5, = 3, tai bmk = 15.

2. Duoti du natūralieji skaičiai: ir n. Sudarykite programą, kuri apskaičiuotų skaičių bendrą didžiausią daliklį. Pvz.: = 5, = 3, tai bdd = 1.

3. Viena cigaretė kainuoja a litų. Jaunuolis per dieną surūko b cigarečių. Po kiekvienų rūkymo metų, surūkytų cigarečių dienos norma i užauga c cigarečių. Parašykite programą kuri apskaičiuotų, kiek pinigų žmogus pavers sveikatai kenksmingais dūmais per n metų (tarkime, kad metai turi 365 dienas).

4. Programuotojui moka a litų atlyginimą. Darbdavys pažadėjo kiekvieną mėnesį padidinti atlyginimą x litų, parašykite programą (būtinai naudodami ciklą while), kuri surastų:

koks atlyginimas bus po metų;

koks atlyginimas bus po n mėnesių;

po kiek mėnesių jo atlyginimas bus daugiau nei dvigubai didesnis;

po kiek mėnesių jo atlyginimas bus nemažesnis už b litų;


5. Jaunasis matematikas, pastebėjęs gobšaus turtuolio bukumą pasiūlė tokį sandorį: Pirmą dieną jis turtuoliui duos 1 mln. dolerių, o tas jam už tai sumokės 2 centus. Kitą dieną matematikas ir vėl duos turtuoliui 1 mln. dolerių, o tas jam užmokės dvigubai daugiau negu praėjusią dieną, t.y. 4 centus. Ir taip jie darys visą mėnesį (31 dieną, matematikas kasdien duos po milijoną dolerių, o turtuolis mokės dvigubai daugiau negu praėjusią dieną. Parašykite programą kuri suskaičiuotų kiek pinigų duos matematikas turtuoliui ir kiek turtuolis sumokės matematikui. 


6.Duotas natūralus skaičius n. Sudarykite programą, kuri skaičių perrašytų atbulai. Pvz.: n = 1234, tai atsakymas 4321. 


7.Danijos kroną sudaro 100 erių. Viena erė – smulkus vienetas, kuris dabar nebevartojamas. Mažiausia moneta yra 25 erių vertės. Sudarykite programą, kuri rastų monetų po 25 erių skaičių, suapvalinant duotą trupmeninį kronų skaičių. Pvz.: kai kronų yra 1.23, tai 5 monetos 1.10, tai 4 monetos


8.Duotas natūralusis skaičius N. Raskite naują skaičių, sudarytą iš duotojo skaičiaus skaitmenų kvadratų. Pvz.: N=123, tai atsakymas 149. 


9.Iš vieno karaliaus iždo kažkas kasnakt vogdavo pinigus. Karalius pažadėjo tam, kuris apsaugos jo iždą nuo vagių, mokėti už pirmas dvi naktis po auksiną, o už kiekvieną sekančią naktį – tiek, kiek mokėjo už dvi naktis sudėjus. Parašykite programą, kuri nustatytų, po kelių naktų baigsis karaliaus pinigai, jei iš pradžių turėjo auksinų, o iždas nepasipildo.


10.Pradinis duomuo – natūralusis skaičius N. Sudarykite programą rasti iš eilės einančių natūraliųjų skaičių sekai (1, 2, 3, ...), kurios narių suma lygi duotajam skaičiui.


11.Beždžionė šeriama taip: pirmą dieną jai duodama bananų, o kiekvieną kitą dieną % bananų mažiau, negu ankstesnę dieną ir dar plius bananų. Po kelių dienų ištuštės bananų dėžė, jeigu iš pradžių buvo 2,5 karto daugiau, negu sušėrė pirmą dieną?


12.Skaičius yra sudaromas iš reikšminių ir nereikšminių skaitmenų (nulių). Nustatykite, kiek natūraliajame skaičiuje yra reikšminių ir nereikšminių skaičių.


13.Studentas nusprendė kiekvieną sekmadienį eiti į teatrą. Norėdamas užsidirbti pinigų, nešiojo rytais laikraščius ir taip gaudavo po 5 litus kiekvieną savaitės dieną. Sekmadienį studentas pirkdavo bilietą i teatrą už 10 litų, o likusius pinigus išleisdavo teatro kavinėje. Tačiau bilietai pradėjo brangti. Sudarykite programą, kuri apskaičiuotų, po kiek savaičių studentui neužteks pinigų net bilietui, jei bilietai brangsta po procentų, o studento uždarbis nekinta.


14. Duoti du natūralieji skaičiai: ir n. Sudarykite programą, kuri nustatytų, ar skaičiai tarpusavy sudėtiniai, ar pirminiai. Pvz.: = 2, = 5, tai pirminiai.

15. Duotas natūralus skaičius n. Sudarykite programą, kuri rastų didžiausią ir mažiausią skaitmenį.

16.Skaičiai, vienodai skaitomi iš abiejų pusių, vadinami polindromais. Parašykite programą, kuri nustatytų, ar duotas natūralus skaičius polindromas ar ne.

17.Duotas natūralusis skaičius N. Nustatykite, ar jame yra skaitmuo K. Jei yra, tai kiek kartų kartojasi duotame skaičiuje?

18.Duotas natūralus skaičius n. Sudarykite programą, kuri nustatytų, ar skaičius yra kieno nors faktorialas, ar ne. Pvz.: = 24, tai ieškomas skaičius 4, nes 4!= 24.

19. Parašykite programą natūraliojo skaičiaus pirmajam skaitmeniui sukeisti vietomis su paskutiniuoju.

20. Skaičius, lygus savo kvadrato paskutiniesiems skaitmenims, vadinamas automorfiniuskaičiumi. Pvz.: 5= 25, 25= 625. Sudarykite programą, kuri patikrintų, ar duotas skaičius yra automorfinis.

21. Tobuluoju skaičiu vadinams natūralusis skaičius, lygus visų savo daliklių, mažesnių už jį patį, sumai. Pvz.: 28 = 1 + 2 + 4 + 7 + 14.

Sudarykite programą, kuri patikrintų, ar duotas skaičius yra tobulas.


22. Draugiškais skaičiais vadinami du natūralieji skaičiai, kurių kiekvienas yra lygus antrojo skaičiaus daliklių, išskyrus jį patį, sumai. Nustatykite, ar skaičiai ir yra draugiški.

Pvz.: 220 ir 284, nes 284 = 1 + 2 + 4 + 5 + 10 + 11 + 20 + 22 + 44 + 55 + 110 ir 220 = 1 + 2 + 4 + 71 + 142.


23. Pradiniai duomenys iš eilės vedami natūralieji skaičiai. Pabaigos požymis – nulis. Nustatykite, koks kiekvienas skaičius, ar sudėtinis, ar pirminis?


24. Bankas moka % už neterminuotus indėlius metinių palūkanų, kurios pridedamos prie indėlio. Indėlininkas pinigų neišsiima, todėl palūkanos kasmet apskaičiuojamos nuo vis didesnės sumos. Koks indėlis bus po metų nuo pradinio indėlio?


25. Natūralųjį skaičių parašius atbulai, gali atsitikti, kad mažesnysis skaičius bus didesniojo daliklis. Pvz.: 2178 yra 8712 daliklis.

Parašykite programą, patikrinančią, ar duotas skaičius turi tokią savybę.


26. Bankas moka indėlininkui (p>0) procentų palūkanų per metus. Parašykite programą, kuri apskaičiuotų, po kiek metų šimto litų indėlis taps didesnis už milijoną.


27. Bankas indėlininkui moka 3% metinių palūkanų. Apskaičiuokite, po kelių metų pradinis indėlis I patrigubės.


28. Triušių pora kas mėnesį atsiveda po du triušiukus (patinėlį ir patelę), o iš atvestųjų triušiukų po dviejų mėnesių jau gaunamas naujas prieaugis. Triušiukų porų skaičių galima rasti sudėjus ankstesnių mėnesių triušių porų skaičių (1, 2, 3, 5, 8, 13, 21...). Nustatykite, po kelių mėnesių triušių porų bus daugiau nei duotas natūralusis skaičius n.


29. Žiogas tupi ant horizontaliai ištemptos virvutės, prie kairiojo krašto. Virvutės ilgis Ssprindžių. Žiogas šoka į priekį sprindžių ir atgal sprindžių. Jam reikia patekti ant kito virvutės galo. Sudarykite programą, kuri apskaičiuotų, kiek šuolių pirmyn ir atgal turi padaryti žiogas, norint pasiekti galą.


30. Duotas natūralus skaičius n. Sudarykite programą, kuri surastų skaičių, gautą iš pradinio skaičiaus, prieš jį prirašius veidrodiškai atspindėtus skaitmenis. Pvz.: = 123, tai atsakymas 321123.

31. Duotas natūralusis skaičius N. Skaitmenys numeruojami iš dešinės į kairę. Raskite k-jįskaitmenį.


32. Duotas natūralusis skaičius N. Skaitmenys numeruojami iš dešinės į kairę. Raskite mažiausią skaitmenį ir nustatykite jo numerį (jei skaitmuo kartojasi, tai galima rinkti tolesnį skaitmenį). Pvz.: N=4528324, tai min=2 Nr. 5.


33. Duotas natūralusis skaičius N. Skaitmenys numeruojami iš dešinės į kairę. Raskite didžiausią skaitmenį ir nustatykite jo numerį (jei skaitmuo kartojasi, tai galima rinkti tolesnį skaitmenį). Pvz.: N=48384, tai max=8 ir Nr. 4.


34. Duoti du natūralūs skaičiai ir N. Sudarykite programą, kuri rastų mažiausią bendrą daliklį didesnį už vienetą.


35. Baigęs mokslo metus, mokinys nori sužinoti savo metinio trimestro pažymių vidurkį. Sudarykite programą, kuri suskaičiuotų trimestro vidurkį, kai pažymiai vedami iš eilės, o pabaigos požymis yra 0.


36. Kiekvieną sudėtinį skaičių galima išskaidyti pirminių skaičių sandauga. Pvz.: 20=2*2*5. Išskaidykite duotą sudėtinį skaičių pirminių skaičių sandauga.


37. Vaikui gimus, tėvai padovanojo litų ir padėjo juos saugoti i banką. Vaikas pinigų neišsiima. Bankas kasmet moka procentų metinių palūkanų, todėl pinigų suma kasmet didėja. Kelinto gimtadienio proga vaikas turės daugiau nei milijoną litų?


38.Senovėje žmonės manė, kad skaičiai yra aukščiau tikrojo pasaulio. Daugelio religijų atstovai vadino juos dievų dovana ir lygino su dvasiomis, galinčiomis prišaukti laimę ar nelaimę. Anot Pitagoro, geriausiai žmogaus ateitį nusako gyvenimo kelio skaičius.

Gyvenimo kelio skaičius randamas sudėjus visus žmogaus gimimo datos skaitmenis. Gauto dviženklio skaičiaus skaitmenis reikia dar vieną ar du kartus sudėti, kol gaunamas vienženklis skaičius. Jis ir bus gyvenimo kelio skaičius.

Pavyzdžiui, Simonas Daukantas gimė 1793 m. spalio 28 d. Jo gyvenimo kelio skaičius yra 4, nes 1 + 7 + 9 + 3 + 1 + 0 + 2 + 8 = 31, 3 + 1 = 4.

Parašykite programą, kuris nustatytų mūsų eroje gimusio žmogaus gyvenimo kelio skaičių. Pradiniai duomenys – žmogaus gimimo metai, mėnuo ir diena – sveikieji skaičiai.


39. Turime dvi lėkštes. Pirmoje yra riešutai, o antra tuščia. Riešutus perkeliame iš pirmos lėkštės i antrąją pagal taisykles:

a)jei riešutų skaičius pirmoje lėkštėje lyginis, perkeliame pusę jų;

b)jei riešutų skaičius pirmoje lėkštėje nelyginis, perkeliame vieną;

c)pirmąjį ir antrąjį veiksmą kartojame tol, kol visi riešutai neatsidurs antroje lėkštėje. 

Nustatykite, kiek reikia perkėlimų, kad riešutai atsidurtų antroje lėkštėje, jei iš pradžių buvo n riešutų.